لاغری ران‌ها و باسن با چند حرکت ساده در خانه

لاغری ران‌ها و باسن با چند حرکت ساده در خانه

ران‌های قوی‌تر به این معنی است که شما با سرعت بیشتری، بالاتر می‌پرید و ثبات کلی خود را بهبود می‌بخشید. خیلی از افراد ران‌های چاقی دارند که از حرکت و پرش جلوگیری می‌کند. حتی جلوی پیاده‌روی افراد نیز را نیز می‌گیرد.

اگر شما نیز ران های چاق داشته و به دنبال راهی برای لاغری ران هستید، این مقاله می‌تواند برای لاغری بسیار موثر باشد.

ورزش لاغری ران ها

چند مدل ورزش لاغری ران‌ها موجود است که به آن نیز پرداخته می شود. می‌توانید این ورزش ها را در خانه یا دفتر کار زمانی که استراحت می‌کنید انجام دهید تا ران های خوش فرم و لاغری را به دست آورید.

حرکت لاغری حلزونی

به پهلو روی زمین دراز بکشید، پاها را خم کرده و زانوها و مچ پاها را روی هم قرار دهید. بازدم را انجام داده و هر دو پای خود را از زمین در حدود ۱۵ سانتی‌متر بلند کنید.

حالا پاشنه‌های خود را در کنار هم نگه داشته و زانوهای خود را باز و بسته کنید. این کار را تا زمانی که احساس سوزش در بدن نکنید ادامه دهید.

 اگر احساس سوزش یا سوختگی کردید، ورزش را متوقف کرده و به روش بعدی ادامه دهید.

حرکت لاغری درجا زدن ضربدری

با بدنی صاف ایستاده و پاهای خود را در عرض شانه ها باز کنید. دست‌ها را در کنار بدن نگه دارید و سپس ابتدا زانوی راست و بعد زانوی چپ و در نتیجه زانوی راست را بالا ببرید و در جا بزنید.

این تمرین را برای درگیر شدن ران‌ها و زودتر رسیدن به لاغری ران‌هایتان، با سرعت بیشتر انجام دهید. حداقل برای هر طرف ۲۰ بار تکرار کنید.

۴ -نوشیدن قهوه

استفاده کافی و مناسب از قهوه به دلیل داشتن کافئین با افزایش سرعت کارایی سیستم عصبی مرکزی متابولیسم بدن را بالا می‌‌برد. مطالعات نشان می‌‌دهند مصرف روزانه سه فنجان قهوه می‌تواند سوخت و ساز را ۱۱% افزایش دهد.

در ورزشکاران مصرف قهوه می‌‌تواند بارگذاری گلیکوژن در عضلات را تقویت کرده و به بازیابی توانایی آنان کمک کند. البته در رابطه با اثر قهوه بر روی بدن، ژنتیک بسیار اثر گذار است. در برخی افراد اثرات کافئین بسیار کمتر و در برخی افراد این اثرات با شدت بیشتری نشان داده می‌‌شوند.

۵ -مصرف کاکائو

در مطالعاتی برروی موش ها نشان داده شد عصاره کاکائو می‌‌تواند مصرف انرژی را به سمت استفاده از چربی ها سوق دهد. حتی در برخی مطالعات به اثر کاکائو بر مهار جذب چربی و کربوهیدرات ها اشاره شده است.

البته باید توجه داشته باشید که مصرف کاکائوی فرآوری نشده بدون شکر می‌تواند اثر گذار باشد و استفاده از شکلات های کاکائویی شیرین با داشتن کالری بالا خودش باعث چاقی و اضافه وزن می‌‌شود.

ورزش برای لاغری بغل ران

برای کاهش چربی‌های بغل ران و به دست آوردن لاغری ران می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کرده و نتیجه مطلوب را به دست آورید.

حرکت لاغری CURTSY LUNGE

برای لاغری بغل و اطراف ران با حرکت فوق می‌توانید، ابتدا روی زمین به پشت دراز کشیده و پای راست را به صورت مورب روی پای چپ قرار دهید. از این که پای چپ مستقیم به سمت بالا قرار داده شده مطمئن شوید.

دست‌های خود را نیز در دو سمت پهلو ها قرار دهید. دقت داشته باشید که ران جلویی به موازات زمین در آمده و زانو در حالت ۹۰ درجه باشد. حالا پاها را از هم جدا کرده و دوباره این حرکت را تکرار کنید. تا لاغری دلخواه و ایده آل ران‌ها را بدست آورید.

حرکت لاغری TABLE TOP CROSS OVERS

ابتدا روی زمین به صورت صاف دراز کشیده و دست‌ها را در دو طرف پهلوها قرار دهید. حال پاها را به صورت کشیده به سمت بیرون تا جایی که می‌توانید بالا برده و بعد از هم باز کنید.

 طوری که باسن و قسمت بالای بدن شما بر روی زمین بماند. حالا همانند قیچی، پاها را بدون این که بقیه بدن تکان خورده باشد، جمع کرده و روی هم قرار دهید. در این حالت بدن باید کاملا منقبض شده باشد.

نکته: برای لاغری شکم و لاغری باسن، می‌توانید در این حالت که پاها به صورت قیچی روی هم قرار دارد، چند بار آن ها را بالا و پایین کنید.

دوباره پاها ر از هم جا کرده چند ثانیه صبر کرده و دوباره تا زمان نداشتن احساس سوزش تکرار کنید.

لاغری باسن

حرکات ورزشی زیر برای لاغری باسن و از بین بردن چربی باسن است که می‌توانید در طول روز برای لاغری، حرکت زیر را به صورت مداوم تکرار کنید که نتیجه آن را در طول زمان مشاهده خواهید کرد.

 حرکت لاغری با بلند کردن پاها به حالت خوابیده

لاغری-ران-2

بالا آوردن پا در حالت خوابیده یک تمرین ساده است که می‌تواند لاغری و تقویت باسن را در پی داشته باشد. فرم صحیح برای این تمرین بسیار مهم است.

نحوه انجام این حرکت: بر روی زمین به سمت راست دراز بکشید. پای چپ را به آرامی تا جایی که می‌توانید بالا برده و انگشت پا را به سمت جلو نگه دارید.

سپس پا را در بالا نگه داشته و بعد به حالت اولیه بر گردانید. برای هر سمت می‌توانید تا ۱۰ بار این حرکت را تکرار کرده و به لاغری مورد نظر برسید.

به یاد داشته باشید که لگن باید ثابت باشد.

سخن آخر

همه آرزو دارند که ران‌های آنها باریک باشد. شما می‎توانید بدون این که بقیه قسمت های بدن لاغر شوند، تنها لاغری باسن و لاغری ران‌ها را بدست آورید. با لاغری قسمت پایین بدنتان می توانید شلوارهای شیک و جذابتری را بپوشید.

 شما می‌توانید با تکیه بر تمریناتی که ارائه شده، عضله ران های خود را تقویت کرده و چربی های اضافی را از بین ببرید. تمرینات لاغری ران‌ها ساده بوده و نیازی به دستگاه ها و ابزار نیست.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *