نشانه های افسردگی و سریع ترین راه درمان آن

نشانه های افسردگی و سریع ترین راه درمان آن

زمانی که افسرده هستید، احساس می‌کنید هرگز از زیر سایه تاریکی خارج نخواهید شد اما باید بدانید که قطعاً شدیدترین افسردگی نیز قابل‌درمان است.

اگر بی‌حالی شما را از زندگی باز می‌دارد، در آن غرق نشوید و به دنبال درمان افسردگی باشید. روش‌های مختلفی وجود دارد از درمان افسردگی با دارو گرفته تا تغییر سبک زندگی و گزینه‌های مختلف دیگر. برای اطلاع از ساده‌ترین راه درمان، تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

نشانه‌های افسردگی

افسردگی می تواند چیزی بیش از یک حالت غمگین یا احساس بد باشد. نشانه‌های افسردگی را می‌توان در مردان، زنان و کودکان به طور متفاوتی مشاهده کرد.

نشانه‌های افسردگی در مردان

 • خلق و خوی: عصبانیت، پرخاشگری، تحریک پذیری، اضطراب، بی قراری
 • نداشتن احساس خوب: احساس پوچی، غم، ناامیدی
 • رفتار از دست دادن علاقه: لذت نبردن از فعالیت های مورد علاقه، احساس خستگی، افکار خودکشی، استفاده از مواد مخدر، مشغول شدن به فعالیت های پر خطر
 • از بین رفتن علاقه جنسی: کاهش میل جنسی، عدم عملکرد جنسی
 • الگوی خواب: مانند بی خوابی، خواب ناآرام، خواب آلودگی بیش از حد، نخوابیدن در طول شب

نشانه‌های افسردگی در زنان

 • خلق و خوی: عصبانیت، پرخاشگری، تحریک پذیری
 • نداشتن احساس خوب: احساس غم یا پوچی، اضطراب و ناامیدی
 • رفتارهایی مانند از دست دادن علاقه به فعالیت ها، کناره‌گیری از مشارکت‌های اجتماعی، افکار خودکشی
 • فکر کردن بی مورد یا صحبت کندتر

نشانه‌های افسردگی در کودکان

 • خلق و خوی، تحریک پذیری، عصبانیت، تغییرات رفتاری، گریه کردن
 • زندانی احساسات عاطفی: احساس بی لیاقتی (به عنوان مثال “من نمی‌توانم کاری درست انجام دهم”) یا ناامیدی، گریه، غم شدید
 • الگوهای خواب، خوابیدن یا خواب زیاد

سریع ترین راه درمان افسردگی

زندگی با افسردگی بسیار دشوار است، اما درمان می‌‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند. با کمی فکر کردن ممکن است شما با یک شکل از درمان، افسردگیتان را درمان کنید یا احتمال دارد متوجه شوید که ترکیبی از روش‌های درمانی بهترین نتیجه را دارند.

استفاده از ویتامین ها

ویتامین‌ها برای بسیاری از عملکردهای بدن مهم هستند. تحقیقات نشان می‌دهد دو ویتامین به ویژه برای کاهش علائم افسردگی مفید است:

ویتامین ب: B-12 و B-6 برای سلامتی مغز دو ویتامین حیاتی هستند. وقتی سطح ویتامین B در بدن شما پایین است، خطر ابتلا به افسردگی در شما بیشتر است. پس برای کاهش خطر و درمان افسردگی می‌توانید از ویتامین b استفاده کنید.

ویتامین D: گاهی اوقات ویتامین آفتاب نامیده می‌شود، زیرا با قرار گرفتن در معرض آفتاب توسط بدن شما جذب می‌شود، این ویتامین برای مغز و قلب و سلامت استخوان بسیار مهم است.

افرادی که دچار افسردگی هستند احتمالاً مقادیر کمی از این ویتامین می‌تواند درمان خوبی برای آن‌ها باشد.

افسردگی بعد از زایمان

تولد نوزاد می‌تواند احساسات قدرتمندی را از هیجان و شادی گرفته و تا ترس و اضطراب را تحریک کند. اما همچنین می‌تواند منجر به افسردگی نیز شود.

بیشتر اوقات مادران بعد از زایمان دچار افسردگی می‌شوند و معمولا تغییراتی از قبیل بد خلقی، گریه کردن، اضطراب و دشواری خواب را تجربه می‌کنند. این تغییرات بعد از ۲ یا ۳ روز پس از زایمان شروع می‌شود و احتمال دارد تا ۲ هفته نیز ادامه‌دار باشد.

 اما برخی از مادران افسردگی شدیدتر و طولانی مدت را تجربه می‎کنند که باید برای سلامتی خود و نوزادشان، از افسردگی نجات یابند.

راه‌های نجات از افسردگی

وقتی می‌توانید ورزش کنید!

محققان در استرالیا به این نتیجه رسیده‌اند ورزش اثر ضد افسردگی در زنان بعد از زایمان و همچنین مردان را دارد. طبق مطالعه منتشر شده، پیاده روی یک روش قابل توجه برای درمان افسردگی است.

رژیم غذایی سالم داشته باشید

غذای سالم به تنهای در درمان افسردگی موثر نیست. عادت به خوردن غذاهای مقوی می‌تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید و مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را تأمین کنید سعی کنید وعده‌های غذایی طول هفته را در اواخر هفته برنامه‌ریزی کنید.

سخن آخر

دوره بعد از تولد کودک می‌تواند باعث افسردگی شما شود. علائم معمولاً طی چند هفته پس از زایمان شروع می‌شود، ممکن است شامل تغییرات خلقی، مشکل در ارتباط با نوزاد شما و مشکل در فکر یا تصمیم گیری باشد.

راه‌های نجات از افسردگی موجود است که می‌توانید با کمک نشانه های افسردگی موجود آن را حل کنید. افسردگی در دنیای امروزه برای همه افراد پیش می‌آید و احتمال دارد که شما هم دچار این بیماری شده باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *