آشنایی با روش های لاغری با طب سنتی و دمنوش های لاغری طب سنتی

آشنایی با روش های لاغری با طب سنتی و دمنوش های لاغری طب سنتی

آنچه در بشقاب شماست، نقش اساسی در لاغری یا چاقی شما دارد. ولی احتمالاً ادویه‌هایی که در کابینت نگهداری ‌می‌کنید در لاغری شما مؤثر باشند. در دنیا ثابت شده است که بسیاری از گیاهان و ادویه به انداز مصرف شوند چربی سوزی و کاهش وزن را تقویت‌می‌کنند. در کشور ما نیز روش‌های مختلف و واقعی برای لاغری با طب سنتی وجود دارد.

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که از نظر طب سنتی چگونه لاغر شویم و دمنوش‌های مؤثر برای لاغری در طب سنتی را معرفی کنیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

لاغری با طب سنتی چگونه صورت می‌گیرد؟

از نظر طب سنتی چگونه لاغر شویم؟ سوالی است که افراد زیاد به دنبال جواب درست و دقیق آن هستند. طب سنتی اسلامی‌افراد را به ۴ گروه تقسیم بندی‌ می‌کند.

دسته اول گرم و تر (دموی)، دسته دوم سرد و تر (بلغمی)، دسته سوم سرد و خشک (سودایی) و دسته آخر گرم و خشک (صفرایی) هستند. اصولا دو تا گروه ابتدایی چاق بوده و دو گروه بعدی لاغر اندام ‌می‌باشند.

افرادی که مزاج سرد و تر دارند چاق بوده و همراه آن دچار چربی هستند. مزاج گرم و تر عضلانی‌تر هستند ولی بیشتر دسته دوم یعنی سرد و تر دچار چاقی شکم هستند که اکثرا اندام‌های پر و موهای لخت کم پشتی دارند. لاغری با طب سنتی به این صورت است که:

  • از روغن‌های سیاه دانه و بابونه و شوید، قبل از ورزش به قسمت‌های چربی‌دار بدن بمالید.
  • دوری از غم و غصه به ویژه در سرد مزاج‌ها که باعث چاقی ‌می‌شود
  • باید مدام و با برنامه ورزش کنید
  • داشتن برنامه منظم برای خواب
  • حذف وعده ناهار

دمنوش لاغری طب سنتی

دمنوش لاغری در طب سنتی یکی از روش‌های مرسوم و پر استفاده است. اکثر افراد بدون اطلاع از عواقب بعضی از داروها، نوشیدنی‌های چربی سوز و روش‌های غیر اصولی به آن‌ها دامن زده و به جای چربی سوزی، دچار بیماری‌های دیگر‌می‌شوند.

‌می‌توانید با کمک دمنوش لاغری طب سنتی(البته با نظر پزشک متخصص طب سنتی) چربی‌های شکم و پهلو و… را کاهش داده و به تناسب اندام مناسب دست پیدا کنید.

دقت کنید که به تنهایی با مصرف دمنوش نمی‌توان به لاغری مورد نظر رسید. داشتن تحرک و ورزش‌های مناسب سن به صورت مداوم در کنار این دمنوش‌ها ‌می‌تواند موثرتر باشد.

دمنوش‌های لاغری از نظر طب سنتی عبارت‌اند از:

۱-چای سبز

مطالعات انجام شده نشان‌ می‌دهد که چای سبز باعث کاهش اشتها و افزایش برخی از هورمون‌های موثر چربی سوزی ‌می‌شود که ‌می‌تواند چربی‌های بدن در ناحیه شکم و پهلو را به خوبی سوزانده و از بین ببرد.

۲-دمنوش نعناع

علاوه بر این که این دمنوش تقویت سیستم ایمنی و خواب راحت را برای مصرف کننده فراهم‌ می‌کند، باعث القای حس سیری و کاهش اشتها در فرد نیز‌ می‌شود.

۳-دمنوش زرشک

لاغری-با-طب-سنتی-2

زرشک از‌ میوه‌هایی است که تاثیر بسزایی در کاهش وزن و لاغری دارد. از این‌ میوه برای رسیدن به وزن ایده آل و سوزاندن چربی‌های مضر در شکم و پهلو و… استفاده‌ می‌شود.

 این ‌میوه مزایای زیادی دارد از جمله: رفع مشکلات قلبی، رفع باکتری‌های مضر بدن، سرماخوردگی، کبد چرب، لاغری و…

۴-دمنوش دارچین

دارچین جز بهترین دارو برای بازیافتن انرژی شماست. یک ضرب المثال چینی ‌می‌گوید: اگر نصفی از سال را مرتبا دارچین بخورید، همیشه جوان خواهید ماند.

دمنوش دارچین معده را تمیز‌ می‌کند، کلیه را گرم کرده و درد‌های استخوانی را درمان‌ می‌کند و مزایای بسیاری دارد. دارچین دمنوش لاغری در طب سنتی است که به دلیل آنتی اکسیدان‌ها و خواص چربی سوز، بهترین گزینه برای کاهش وزن است.

۵-دمنوش زنجبیل

خاصیت دمنوش لاغری زنجبیل در طب سنتی عبارت است از: خواص ضدالتهابی، خواص آنتی اکسیدانی، ضد تهوع و کمک به هضم، کاهش وزن و لاغری و…‌ می‌باشد.

این دمنوش باعث القای احساس سیری در فرد کرده و از وسوسه پرخوری جلوگیری ‌می‌کند. اگر‌ می‌خواهید از تاثیرات ویژه این دمنوش بهره مند شوید، پیش از غذا خوردن تکه کوچکی از زنجبیل را بجوید.

سخن آخر

بسیاری از دمنوش‌ها در طب سنتی علاوه بر داشتن عطر و طعم، باعث افزایش متابولیسم، افزایش چربی سوزی و احساس سیری‌ می‌شود. استفاده از دمنوش‌های متنوع همراه با ورزش‌ها و سبک زندگی سالم باعث کاهش وزن و لاغری در افراد ‌می‌شود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *