روان شناسی

- مشاوره خانواده، حل تعارضات زناشویی و فردی

- مشاوره ازدواج، مشاوره های پیش از ازدواج و طلاق

- کمک به درمان اضطراب، افسردگی در بزرگسالان

- مشاوره فردی برای درمان افسردگی و چاقی

- مشاوره کودکان سوگ دیده و افسرده، کودکان طلاق

- مشاوره در زمینه فرزند خواندگی، فرزندپروری و تک فرزندی

- کمک به ترک اعتیاد و روان درمانی

- مشاوره تربیتی کودک در زمینه انواع تربیت های جنسی، معنوی، فرهنگی

- مشاوره در زمینه کاهش وزن با روش درمان شناختی-رفتاری

- برگزاری دوره آموزشی با موضوع سبک زندگی سالم و پیشگیری از رفتار پرخطر

- دوره های آموزشی برای زوج ها در رابطه با زوج درمانی، طلاق

- طرح بورس های تحصیلی برای دانش آموزان دوره متوسطه دوم

چرا به مشاوره و روانشناس نیاز داریم؟

ما برای بیماری‌های مختلف جسمی خود به پزشک متخصص مراجعه می‌کنیم تا با درمان آن‌ها به ارتقای سلامت خود کمک کنیم. پزشک پس از تشخیص بهترین روش درمان را ارائه می‌دهد. حال سوالی که به وجود می‌آید این است که آیا به سلامت ذهن خود به اندازه جسم تان اهمیت می‌دهید؟ گاهی اختلالات روحی و مشکلات آن باعث دردهای جسمی می‌شود و می‌تواند آزاردهنده باشد.

مواجه شدن با چالش‌های زندگی

زندگی پر از فراز و فرودهای مختلف است. در مسیر زندگی ممکن است با موانعی مثل شکست شغلی یا تحصیلی، تنش در زندگی زناشویی یا بیماری‌های سخت مواجه شویم. همه این موارد می‌توانند آرامش ذهنی هر کدام از ما را تحت تاثیر قرار بدهد. به همین دلیل است که در این شرایط به یک روانشناس خوب در اصفهان نیاز داریم.

بهترین راه‌های مقابله با چالش‌ها

مشاوره گرفتن از یک روانشناس بالینی در اصفهان از روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا در مقابله با هر یک از مشکلات زندگی راهکاری داشته باشید. برای موفقیت در مسیر زندگی نیاز به مهارت‌هایی داریم که به کمک آن‌ها بتوانیم از پس چالش‌های موجود برآییم. 

یک روانشناس خوب در اصفهان به شما کمک می‌کند تا مهارت‌هایی مثل تصمیم گیری صحیح، روش‌های حل مسئله، مدیریت استرس و مواردی مثل آن را بیاموزید تا به مرور اعتماد به نفس و عزت نفس شما افزایش یابد.

گاهی هر کدام از ما بنا به دلایل زیر به یک روانشناس خوب نیاز پیدا می‌کنیم:

مدیریت و رفع استرس

برخی از رویدادهای زندگی مثل شروع یک کار جدید و تصمیم گیری برای یک راه تازه در زندگی با اضطراب همراه است. گاهی این استرس به حدی زیاد می‌شود که قدرت و توانایی تصمیم گیری را از شما سلب می‌کند. به همین دلیل یک روانشناس بالینی در اصفهان به کمک شما می‌آید تا راهکارهای مقابله با استرس را بیاموزید.

مشاوره پیش از ازدواج

یکی دیگر از تصمیم‌های مهم در زندگی انتخاب شریک زندگی است. گاهی تصمیم گیری به سختی ممکن است و شما نمی‌توانید به تنهایی تصمیم قطعی بیگرید. در چنین شرایطی به یک روانشناس ازدواج در اصفهان نیاز دارید تا با صحبت کردن و مشورت گرفتن از او کمک بگیرید. حتی ممکن است در برخی از مراحل نیاز باشد تا هر دو طرف به مشاوره ازدواج مراجعه کنند تا بهترین راه را انتخاب کنند.

آشنایی با بخش‌های مختلف روانشناسی

روانشناسی حرفه‌ای زیرشاخه‌های مختلفی دارد که مبتنی بر اصول هر کدام از آن‌ها یک مشاوره و روانشناس به شما کمک می‌کند.

روانشناس خانواده

از بررسی وضعیت خانواده گرفته تا زوج درمانی و آموزش مهارت‌های زندگی به خانواده‌ها، همگی مواردی است که یک روانشناس خانواده در اصفهان انجام می‌دهد. وجود یک مشاوره خانواده و ازدواج بسیار مهم است؛ به این دلیل که کمک می‌کند بسیاری از خانواده‌ها رفتارها و الگوهای ناسازگاری خود را شناسایی کرده و برای مدیریت و تبدیل آن‌ها به رفتار مثبت و سازنده اقدام کنند.

روانشناس ازدواج

به یاد داشته باشید که مراجعه به مشاوره ازدواج به معنی تایید یا رد انتخاب‌های شما برای شریک زندگی نیست. اگرچه ازدواج یک مرحله مهم در زندگی هر یک از ما به شمار می‌آید، با این حال یک روانشناس ازدواج در اصفهان به شما کمک می‌کند تا پس از کنار آمدن با ترس‌ها، انتظارات واقعی و شناخت خود بهتر تصمیم گیری کنید.

روانشناسی کودک 

یکی از بخش‌های روانشناسی که بسیار مهم است، روانشناسی کودک و جوانان است. گاهی ممکن است فرزندان شما با بحران‌های کوچک و بزرگی در مراحل زندگی خود مواجه شوند که در این شرایط کمک گرفتن از یک روانشناس کودک در اصفهان به شما کمک می‌کند تا به تغییرات روانی کودک خود از تولد تا نوجوانی او توجه کنید.

روانشناس کودک به رفتار و ذهنیت کودک شما از دوران رشد تا بلوغ او توجه می‌کند. این مسئله به خصوص برای بچه‌هایی که به انواع افسردگی و بیماری‌های روحی دچار می‌شوند اهمیت زیادی دارد.

مشاوره و روانشناس تحصیلی

یکی دیگر از مراحل زندگی که با چالش‌های متعددی همراه است، روند تحصیلی است. این مسئله به خصوص در زمان کنکور بیشتر به چشم می‌آید. با این حال یک روانشناس تحصیلی در اصفهان به شما کمک می‌کند تا مشکلاتی مثل عدم تمرکز، مشکل در برنامه ریزی، عدم یادگیری درس‌ها و مواردی مانند آن را حل کنید. برطرف کردن این مسائل به مرور باعث می‌شود تا شرایط درس خواندن برای شما آسان‌تر شود.

همچنین ایجاد انگیزه و راهی برای پیدا کردن خلاقیت‌های نهفته که در وجود افراد است، به کمک یک روانشناس تحصیلی در اصفهان میسر خواهد شد.

کلینیک آوین با داشتن روانشناسان و مشاورین متخصص در اصفهان آماده ارائه خدمات به شما در زمینه‌های مختلف است.

پزشکان

پزشکان مجرب مرکز
ریحانه فراست کیش
ریحانه فراست کیش
روانشناس
سهیلا بابایی
سهیلا بابایی
مشاور تحصیلی و کودک
مرضیه جلالی
مرضیه جلالی
مشاور پیش از ازدواج و انتخاب رشته
زهره سبقت الهی
زهره سبقت الهی
روانشناس