آشنایی با ۴ نمونه از رژیم‌‌های لاغری سریع و آسان

آشنایی با ۴ نمونه از رژیم‌‌های لاغری سریع و آسان

امروزه یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از مردم دنیا افزایش وزن است. تخمین زده شده که تقریباً نیمی ‌از بزرگسالان دچار افزایش وزن می‌باشند و به دنبال رژیم لاغری سریع و اصولی هستند.

در این مقاله می‌خواهیم به رژیم لاغری آسان و اصولی بپردازیم و شما را یاری کنیم تا از شر چربی‌های اضافی و مضر راحت شوید(توجه داشته باشید که رژیم‌های گفته شده در زیر بدون نظر و تجویز متخصص تغذیه نباید مورد استفاده قرار گیرند) تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بهترین راه برای رژیم لاغری سریع

یکی از بهترین راه‌ها در رژیم لاغری سریع و اصولی، تغییر رژیم غذایی است. در شروع کار ممکن است اجرای برنامه‌ها و رژیم‌های غذایی برای شما دشوار باشد زیرا مطمئن نیستید کدام ‌یک مناسب‌ترین و مؤثرترین گزینه است.

 هدف برخی از رژیم‌های غذایی مهار اشتها برای کاهش مصرف مواد غذایی است، درحالی‌که برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند مصرف کربوهیدرات یا چربی را محدود کنید. روش‌های لاغری آسان عبارت‌اند از:

۱-رژیم لاغری سریع گیاه‌خواری

گیاه‌خواری محبوب‌ترین گزینه برای رژیم لاغری اصولی و آسان در دنیا شناخته‌ شده است. این روش نیز دارای شاخه‌های متفاوتی است. به این صورت که بعضی انواع این روش شامل حذف کلی گوشت، مرغ و ماهی بوده و بعضی دیگر استفاده از تخم مرغ و لبنیات را برای شما محدود می‌کند.

یکی دیگر از انواع رژیم لاغری سریع گیاه‌خواری، رژیم غذایی وگان است. در این روش کلیه محصولات حیوانی و مشتقات آن که شامل لبنیات، ژلاتین، عسل، شیر و پنیر است برای فرد محدود می‌شود.

۲-رژیم لاغری آسان با محدود کردن مصرف کربوهیدرات

یکی دیگر از متدهای معروف و محبوب برای لاغری، رژیم غذایی کم کربوهیدرات است. به عنوان نمونه می‌توان به رژیم کتوژنیک اشاره کرد. نحوه عملکرد رژیم لاغری اصولی و سریع در روش کربوهیدرات به این صورت است که مصرف کربوهیدرات شما را محدود می‌کند.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که رژیم‌های کم کربوهیدرات ممکن است که خطر بیماری قلبی، از جمله کلسترول بالا و سطح فشار خون را کاهش دهد و همچنین ممکن است که سطح قند خون و انسولین را در افراد دیابتی نوع ۲ بهبود ببخشد.

۳-رژیم لاغری سریع نوع کم‌چرب

رژیم-لاغری-سریع

یک رژیم لاغری آسان کم چرب باعث محدود کردن مصرف چربی تا ۳۰ درصد در طول روز می‌شود. زیرا که چربی در مقایسه با دو ماده دیگر(پروتئین و کربوهیدرات) تقریبا دو برابر مقدار کالری در هر گرم ماده غذایی را شامل می‌شود.

از آن جایی که رژیم کم چربی مصرف کالری را محدود می‌کند، می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. طبق تحقیقات صورت گرفته ثابت شده است که رژیم‌های غذایی کم چرب، به‌ ویژه در افراد مبتلا به چاقی، بسیار موثر واقع شده است. همچنین رژیم لاغری کم چرب باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی می‌شود.

۴-رژیم لاغری DASH

رویکردهای رژیم غذایی برای جلوگیری از فشار خون بالا یا رژیم DASH یک برنامه غذایی است که برای کمک به درمان یا جلوگیری از فشار خون بالا طراحی شده است.

این رژیم غذایی لاغری به خوردن میوه، سبزیجات، غلات کامل و گوشت‌های بدون چربی تاکید دارد و حتی دارای نمک، گوشت قرمز، قند‌های اضافی و چربی نیز می‌باشد. این نوع رژیم غذایی غذاهای مختلفی را توصیه می‌کند. تعداد وعده‌هایی که مجاز به خوردن آن هستید به کالری دریافتی روزانه شما بستگی دارد.

مطالعات نشان داده است که می‌توانید با استفاده از این رژیم وزن خود را کاهش داده و به حد لاغری مورد نظر خود برسید.

سخن آخر

سلامتی هر فرد با ارزش‌ترین گنج وی است. پس برای حفظ سلامتی خود بکوشید و در صورتی که مبتلا به چاقی شده‌اید و به دنبال رژیم لاغری سریع و آسان ولی اصولی می‌گردید، می‌توانید از رژیم‌هایی که در بالا مطرح شد با نظر پزشک متخصص تغذیه استفاده نمائید.

به یاد داشته باشید که باید رژیمی ‌که انتخاب می‌کنید در طول زمان معین رعایت کنید تا سریع‌تر به وزن ایده آل خود برسید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *