بدترین خوراکی ها برای مو!

میزان کلسترول
با میوه به جنگ کلسترول بروید!
تیر 16, 1398
خواب آلودگی بعد از ظهر
بعد از خوردن نهار خیلی خواب آلوده اید؟
تیر 20, 1398

بدترین خوراکی ها برای مو!

خوراکی های مضر برای مو

خوراکی های مضر برای مو

بدترین خوراکی ها برای مو!

خوراکی های مضر برای مو ممکن است از مورد علاقه هایتان باشند. اما هیچوقت فراموش نکنید که داشتن موهای زیبا تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی شما دارد. با تغذیه ی سالم نه تنها سلامت عمومی بدنتان را تامین می کنید بلکه دیگر لازم نیست از محصولات شیمیایی مخصوص مو استفاده کنید.

در ادامه به چند خوراکی را که برای سلامتی و زیبایی موهایتان مضر هستند معرفی می کنیم.

ماهی با جیوه بالا

میزان بالای جیوه در غذا به شدت باعث ایجاد ریزش مو می شود. معمولا هر چه اندازه ی ماهی در طبیعت بزرگتر باشد میزان جیوه موجود در آن نیز بیشتر است. البته در این مورد استثنا هم وجود دارد. اما به طور کلی شمشیر ماهی, ماهی خال مخالی و بعضی ماهی های تن دارای مقادیر زیادی جیوه هستند که باعث ریزش مو می شوند.

نوشابه رژیمی

نوشابه رژیمی ممکن است در برخی موارد به اندازه نوشابه های معمولی برای بدن مضر باشد. شیرین کننده های مصنوعی مخصوصا آسپارتام در ایجاد ریزش مو نقش مهمی دارند.

قند و شکر

در رژیم های مدرن امروزی, توصیه می شود که مصرف قند را متوقف کنید. اگر هنوز به دنبال دلیلی برای اینکار هستید بدانید که مصرف قند برای سلامت موهای شما نیز مضر است. به زبان ساده می توان گفت که پروتئین نقش کلیدی در سلامت مو دارد و مصرف قند باعث کاهش جذب پروتئین می شود.

الکل

از دیگر خوراکی های مضر برای مو الکل است. همانطور که میدانید زینک یکی از عوامل مهم در جلوگیری از ریزش و افزایش سرعت رشد مو می باشد. اما الکل میزان زینک بدن را کاهش می دهد. علاوه بر این الکل باعث دهیدراته و کم آبی موهای شما می شود.  به این ترتیب موهایی خشک و شکننده خواهید داشت.

فست فود

دیگر نیازی نیست که دوباره به مضرات فست فود اشاره کنیم. این غذاها علاوه بر بروز چربی و فشار خون و چاقی و دیابت در سلامت موها نیز نقش دارند. به عبارتی هر غذایی که می خورید چرب تر باشد پوستتان نیز چرب تر می شود. این رابطه شامل پوست سر نیز می شود. چربی بیش از حد پوس سر, باعث سستی ریشه موها و افزایش ریزش مو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *