ویتامین D می تواند به افراد مبتلا به سرطان کمک کند.

گرسنگی همراه استرس
هنگام استرس اشتهایتان زیاد می شود؟
خرداد 20, 1398
وظیفه ی کلیه ها
چگونه از بروز بیماری های کلیه جلوگیری کنیم؟
خرداد 26, 1398

ویتامین D می تواند به افراد مبتلا به سرطان کمک کند.

فواید ویتامین D

فواید ویتامین D

ویتامین D می تواند به افراد مبتلا به سرطان کمک کند.

فواید ویتامین D بسیار زیاد است و بسیاری از پزشکان مصرف آن را توصیه می کنند. اما طبق نتایج جدید به دست آمده از تحقیقات مصرف ویتامین D می تواند طول عمر افراد مبتلا به سرطان را افزایش دهد.

طبق میانگین نتایج آزمایشی که توسط دانشمندان امریکایی انجام شده, طول عمر افرادی که از ویتامین D استفاده می کردند 3 بیشتر از سایرین است. دانشمندان ارتباط بسیار نزدیکی بین مصرف ویتامین D و کاهش ریسک در سرطان های پیشرونده یافتند.

نگاهی به سرطان

دانشمندان باور دارند که سرطان دومین علت مرگ و میر در میان افراد است. متاسفانه سالانه میلیون ها نفر جان خود را بر اثر سرطان از دست می دهند.

به طور کلی در بدن زمانی که یک سلول پیر می شود و یا آسیب می بیند میمیرد و سلول های جدید جایگزین آن می شوند. اما هنگامی که سرطان رخ می دهد این چرخه دچار اختلال می شود. به این معنی که سلول های قدیمی نمی میرند یا سلول های جدید بیش از اندازه تولید می شوند.

در نتیجه تومور ایجاد می شود. این تومور ممکن است در جای خود بماند و یا ممکن است حرکت کند. همچنین این تومور می تواند در اندام های مختلف بدن ایجاد شود.

نگاهی به ویتامین D

افراد ویتامین D مورد نیاز خود را از طریق قرارگیری در معرض آفتاب, غذاهای مصرفی و یا مصرف مکمل ها تامین می کنند. بدن باید قبل از استفاده از این ویتامین فرآیندی دو مرحله ای انجام دهد. مرحله ی اول آن در کبد و مرحله ی دوم در کلیه ها انجام می شود.

زمانی که ویتامین D فعال شود به جذب بیشتر کلسیم و ساخت استخوان کمک می کند. استفاده از ویتامین D در تقویت ساخت و استحکام استخوان ها مخصوصا در دوران کودکی و بارداری بسیار حیاتی است.

فواید ویتامین D چیست؟

تحقیقات زیادی نشان داده است که مصرف ویتامین D از بروز پوکی استخوان, بیماری های قلب و عروق, دیابت, سرطان و بیماری های دیگر جلوگیری می کند.

با اینکه سوالات بسیار زیادی در رابطه با ارتباط ویتامین D و سرطان وجود دارد اما دانشمندان بر تاثیر مثبت ویتامین D بر سرطان موافق هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *