هنگام استرس اشتهایتان زیاد می شود؟

خواص انار
آیا انار واقعاً طول عمر را زیاد می کند؟
خرداد 15, 1398
فواید ویتامین D
ویتامین D می تواند به افراد مبتلا به سرطان کمک کند.
خرداد 23, 1398

هنگام استرس اشتهایتان زیاد می شود؟

گرسنگی همراه استرس

گرسنگی همراه استرس

هنگام استرس اشتهایتان زیاد می شود؟

گرسنگی همراه استرس یک از موارد شایع میان زنان و مردان است. بیشتر افراد هنگام استرس اشتهایشان ناگهان بیشتر می شود. عوامل مختلفی در زندگی روزمره انسان وجود دارند که ممکن است باعث ایجاد استرس در افراد شوند. طبق نظر متخصصان هم اتفاقات خوب و هم اتفاقات بد ممکن است باعث بروز استرس در فرد شوند. برای مثال بچه دار شدن, خرید یک خانه ی جدید و یا ازدواج کردن همگی از اتفاقات خوشایند زندگی هستند. اما بخاطر تغییراتی که ممکن است در زندگی روزمره فرد که به آن عادت کرده بودند ایجاد کنند باعث ایجاد استرس می شوند.

چند راه کنترل گرسنگی در هنگام استرس

برای کنترل گرسنگی همراه استرس د قدم اول باید استرس خود را کنترل کنید. راه های زیادی برای کنترل استرس وجود دارند. شما باید عواملی که ممکن است در شما استرس ایجاد کنند را بشناسید. بهترین و موثرترین راه برای درمان یک مشکل شناخت آن است. در ادامه راه هایی که میتوانید از بروز استرس جلوگیری و بر آن غلبه کنید را بررسی می کنیم.

عوامل استرس زا را بشناسید.

اولین قدم برای کنترل استرس و اشتهای بعد از آن این است که عواملی که ممکن است باعث بروز استرس در شما شوند را شناسایی کنید. محرک های استرس معمولا یکسان هستند. اما ممکن است محرک های خاص فردی نیز وجود داشته باشد. برای مثال ممکن است شما در حالتی دچار استرس شوید که فرد دیگر با این حالت هیچ مشکلی ندارد. با شناخت این عوامل می توانید از رویارویی بی مورد با آن ها نیز خودداری کنید.

تمرینات ورزشی انجام دهید.

افرادی که از لحاظ جسمی در وضعیت سالم قرار دارند و به صورت منظم ورزش می کنند معمولا در برابر استرس و عوامل استرس زا مقاومت بیشتری دارند. اما مشکل اصلی این است که افرادی که دچار استرس می شوند کمتر ممکن است اقدام به انجام تمرینات ورزشی کنند. اگر شرایط روحی و یا استرس شما به اندازه ای است که رفتن به باشگاه را برای شما سخت می کند می توانید از تمرینات ساده در منزل شروع کنید. با تنها چند دقیقه در روز می توانید بر این حالت غلبه کنید. پس از مدت کوتاهی آماده ی رفتن به باشگاه هستید و بر استرس خود نیز غلبه کرده اید.

ذهن خود را پاک کنید.

انجام فعالیت هایی مثل مدیتیشن و یوگا نقش بسیار مهمی در به دست آوردن دوباره آرامش و از بین بردن استرس دارد. این فعالیت ها نه تنها ذهن را در جایگاه بهتری قرار می دهد. بلکه در سلامت جسم و رفع مشکلات بسیاری موثر است. بدیهی است که هر چقدر ذهن شما آرامتر باشد توانایی شما در کنترل موقعیت های مختلف روحی و گرفتن بهترین تصمیم ها بالاتر می رود. به این ترتیب اینگونه فعالیت ها با کنترل استرس می تواند اشتهای کاذب ناشی از آن را نیز کنترل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *