آیا انار واقعاً طول عمر را زیاد می کند؟

تغذیه و افزایش طول عمر
بهترین خوراکی ها برای افزایش طول عمر!
خرداد 14, 1398
گرسنگی همراه استرس
هنگام استرس اشتهایتان زیاد می شود؟
خرداد 20, 1398

آیا انار واقعاً طول عمر را زیاد می کند؟

خواص انار

خواص انار

آیا انار واقعاً طول عمر را زیاد می کند؟

خواص انار به عنوان یک خوراکی ضد پیری رد بیشتر فرهنگ ها از گذشته تا امروز ثابت شده است. امروزه محصولات مربوط به انار مثل آبمیوه, دانه های انار و دیگر محصولات در بیشتر فروشگاه ها یافت می شود. اما سوال اصلی این است که آیا انار واقعاً به همان اندازه که تصور می کنیم خواص ضد پیری دارد؟

خواص انار چگونه است؟

انار میوه ای است که منشا آن کشورهای ایران, پاکستان و افغانستان است. اما طی سال ها از این کشورها به دیگر کشورها نیز منتقل شده است. به طوریکه امروزه حتی در کالیفرنیا هم ممکن است درخت انار ببینید.

می توان گفت که انار واقعاً به همان اندازه که همه فکر می کنند مفید است. این میوه حاوی آنتی اکسیدان, ویتامین c و دیگر مواد معدنی و ویتامین هاست. تمام مواد مفیدی که در انار وجود دارد باعث شده است که این میوه در تقویت سیستم ایمنی نقش بسیار مهمی داشته باشد. از دیگر خواص انار تقویت قلب و سیستم گردش خون و مبارزه با سرطان است.

انار و خواص ضد سرطانی آن

تحقیقات بسیار زیادی درمورد تاثیر انار در درمان سرطان انجام گرفته است. از خواص این میوه در درمان سرطان های سینه, پروستات, ریه و پوست استفاده شده است. نمی توان گفت مصرف این میوه به تنهایی می تواند بیشترین تاثیر را در درمان سرطان داشته باشد اما تاثیر ان چشمگیر بود. به طور کلی, از رشد و گسترش توده های بدخیم جلوگیری می کند و سرعت رشد آن ها را بسیار کمتر می کند.

انار بیشتری مصرف کنیم!

به طور کلی افزایش میزان استفاده از میوه ها و گیاهان ایده ی بسیار خوبی است. اما انار از میوه های گران قیمت به حساب می آید. برای افزایش میزان استفاده از انار می توانید از آب این میوه استفاده کنید. بهترین ایده این است که مصرف نوشابه ها را کاهش دهید و به جای آن ها از آب انار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *