بهترین خوراکی ها برای افزایش طول عمر!

مفید ترین خوراکی ها برای سلامت قلب
خوراکی های مفید برای سلامت قلب چه خوراکی هایی هستند؟
خرداد 12, 1398
خواص انار
آیا انار واقعاً طول عمر را زیاد می کند؟
خرداد 15, 1398

بهترین خوراکی ها برای افزایش طول عمر!

تغذیه و افزایش طول عمر

تغذیه و افزایش طول عمر

بهترین خوراکی ها برای افزایش طول عمر!

تغذیه و افزایش طول عمر نیز مانند دیگر حالات روح و بدن انسان, به هم مربوط هستند. همه می دانیم که نوع و روش غذا خوردنمان بر تمام ابعاد ما تاثیر می گذارد. میل و اعتیاد انسان به غذاهای فرآوری شده در این چند ده سال اخیر, باعث بروز بیماری مختلفی شده است. بیماری های قلبی, دیابت, چاقی و اضافه وزن از جمله این بیماری ها هستند. هر کدام از این بیماری ها سالانه جان چندین هزار نفر را می گیرند.

اگر تصمیم دارید که بیشتر عمر کنید و یا همیشه سالم بمانید, لازم است بیشتر از قبل به ارتباط تغذیه و افزایش طول عمر توجه کنید.

مغزهای خوراکی

مغزهایی مانند بادام, منبع سرشاری از چربی های مفید, پروتئین گیاهی, فیبر, آنتی اکسیدان و مواد معدنی هستند.  استفاده از این مغزها برای افراد دیابتی به شدت توصیه می شود. با اینکه مغزها معمولا کالری بالایی دارند, اما بر خلاف انتظار ما باعث کاهش وزن می شوند. دانشمندان عقیده دارند این به خاطر خاصیت کاهش اشتهای آن هاست. مصرف مداوم مغزها کلسترول را کاهش می دهد و 25 درصد خطر ابتلا به بیمار های قلبی را کاهش می دهد.

لوبیا

مصرف لوبیا به صورت مداوم باعث کنترل فشار خون, کاهش اشتها و کاهش ابتلا به سرطان روده می شود. این ماده غذایی می تواند به عنوان یک ضد دیابت مناسب عمل کند و شما را در کاهش وزن یاری دهد. همچنین این خوراکی با کاهش کلسترول, خطر ابتلا به بیماری های قلبی مثل گرفتگی رگ و سکته را نیز کاهش می دهد.

قارچ

به عقیده ی دانشمندان مصرف قارچ خطر ابتلا به سرطان سینه را بسیار کاهش می دهد. علاوه بر این قارچ دارای خواص ضد التهابی, تقویت سیستم ایمنی بدن, جلوگیری از آسیب به ساختار DNA و کاهش سرعت رشد سرطان می باشد. به یاد داشته باشید که همیشه قارچ را برای استفاده بپزید. قارچ خام حاوی ترکیبی سرطان زا به نام آگاریتین است که پس از پخته شدن بسیار کاهش پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *