براکیوپلاستی, سوالات شما و پاسخ به آن ها!

خوراکی هایی برای رفع اشتها
چند غذا که اثر هورمون گرسنگی را از بین می برند!
خرداد 7, 1398
مفید ترین خوراکی ها برای سلامت قلب
خوراکی های مفید برای سلامت قلب چه خوراکی هایی هستند؟
خرداد 12, 1398

براکیوپلاستی, سوالات شما و پاسخ به آن ها!

عمل براکیوپلاستی یا کشیدن پوست بازو

عمل براکیوپلاستی یا کشیدن پوست بازو

براکیوپلاستی, سوالات شما و پاسخ به آن ها!

عمل براکیوپلاستی یا کشیدن پوست بازو روشی است که در آن پوست و چربی های شل و افتاده ی بازو را حذف می کنند. تغییرات وزنی و افزایش سن می تواند باعث شلی و افتادگی پوست بازو (از زیر بغل تا آرنج) شود. افرادی که دچار چاقی هستند اما با رژیم و ورزش اضافه وزن خود را از بین می برند ممکن است در این ناحیه دچار افتادگی شوند. زیرا ورزش می تواند عضلات را سفت کند, اما روز پوست آویزان و چربی که انباشته شده است تاثیری نخواهد داشت. افتادگی بازو ممکن است ظاهر ناخوشایندی به بدن افراد دهد.

براکیوپلاستی یا کشیدن پوست بازو چیست؟

براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو یکی از انواع جراحی های زیبایی به شمار می رود. این عمل برای از بی بردن افتادگی پوست و چربی در ناحیه زیرین بازو انجام می شود. در این جراحی برشی ایجاد می کنند و سپس پوست اضافی و چربی های این ناحیه از بازو را بر می دارند. پس از آن محل برش را دوباره بخیه می زنند.

عمل براکیوپلاستی مناسب چه کسانی است؟

تمام بزرگسالانی که به دلایل مختلف مثل تغییرات وزن, بالا رفتن سن و یا عوامل موروثی دچار افتادگی در ناحیه بازو هستند افراد مناسبی برای انجام این عمل هستند. نکته مهم این است که این افراد باید پس از تغییر وزن, به وزن ثابتی رسیده باشند. یا به عبارتی دیگر احتمال چاق شدن در آن ها وجود نداشته باشد.

چه کسانی برای انجام این عمل مناسب نیستند؟

افرادی که دچار بیماری قلبی یا ریوی هستند که آن ها را از انجام عمل های جراحی منع می کند. افرادی که به بیماری هایی دچار هستند که فرآیند ترمیم زخم را دچار اختلال می کنند. افرادی که شاخص توده بدنی و یا BMI آن ها بیشتر از 30 باشد. در اینصورت عمل براکیوپلاستی را به بعد از کاهش وزن بیمار موکول می کنند.

درمان های دیگر در کنار براکیوپلاستی چیست؟

توجه داشته باشید که اگر شلی بازو چندان زیاد و یا مشخص نیست می توانید به جای براکیوپلاستی از روش رادیوفرکانسی یا RF استفاده کنید.

اگر افتادگی پوستتان کم است اما تجمع چربی زیاد است می توانید از روش های لیپولیز یا لیپوساکشن استفاده کنید.

اما اگر هم تجمع چربی زیاد باشد و هم شلی پوستتان بسیار مشخص باشد می توانید همراه براکیوپلاستی از روش لیپولیز نیز استفاده کنید.

عوارض عمل براکیوپلاستی چیست؟

در این روش نیز مانند تمام روش های جراحی احتمال عفونت, اختلال ترمیم زخم و ماندگاری جای زخم به ندرت وجود دارد. با عمل کردن به توصیه های پزشک معالج و رعایت مواردی مانند عدم استفاده از سیگار می توانید احتمال بروز این عوارض را از بین ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *