چند راه ساده برای حذف گلوتن

بدن چه نیازی به کلسترول دارد؟
چرا بدن به کلسترول نیاز دارد؟
اردیبهشت 23, 1398
نکاتی درمورد ورزش کردن و لاغری
در حال کاهش وزن هستید؟ از انجام این کارها بپرهیزید!
اردیبهشت 26, 1398

چند راه ساده برای حذف گلوتن

حساسیت به گلوتن

حساسیت به گلوتن

چند راه ساده برای حذف گلوتن

حساسیت به گلوتن چندان شایع نیست. بسیاری از افراد بدون اینکه دچار مشکل یا حساسیتی شوند می توانند گلوتن استفاده کنند. اما بسیاری از دیگر افراد ممکن است نسبت به گلوتن حساسیت نشان دهند.

گلوتن به مجموعه ای از پروتئین های گفته می شود که در موادی مثل گندم و جو به فراوانی یافت می شوند.

با اینکه بیشتر مردم می توانند بدون بروز مشکل, از خوراکی های حاوی گلوتن استفاده کنند, بسیاری دیگر ممکن است نسبت به استفاده از آن حساسیت نشان دهند. این افراد پس از مصرف گلوتن ممکن است علائمی مانند مشکلات گوارشی, سردرد, کوفتگی بدن, کاهش وزن و التهابات پوستی را تجربه کنند. بنابراین اگر شما هم به مصرف گلوتن حساسیت دارید می توانید با حذف گلوتن از رژیم غذاییتان از بروز این علائم پیشگیری کنید.

در این مقاله چند راه کار ساده برای حذف گلوتن را به شما معرفی خواهی کرد:

مصرف مغزها و دانه ها را بیشتر کنید.

رژیم بدون گلوتن ممکن است باعث کاهش موادی مثل زینک, منیزیم و یا فیبر در بدن شود. اگر شما گلوتن را از رژیم غذایی خود حذف کرده اید پس باید منبع دیگری برای تامین این مواد در نظر بگیرید. مغزها و دانه و تخمه معمولا کاملا بدون گلوتن هستند. اما منبع بسیار غنی از زینک و منیزیم هستند.  تخمه کدو, پسته, تخمه آفتابگردان و بادام از خوراکی هایی هستند که می توانید استفاده کنید.

استفاده از غذاهای فرآوری شده را کم کنید.

غذاهای کنسروی و یا نیمه آماده معمولا حاوی گلوتن زیادی هستند. معمولا برای حفظ طعم و ماندگاری این غذاها گلوتن به آن ها اضافه می شود. غذاهای آماده, سوسیس و کالباس حاوی مقدار زیادی گلوتن هستند.

علاوه بر این, خوراکی های حاوی گلوتن معمولا دارای میزان بالایی چربی, قند و سدیم هستند. مصرف این مواد این مواد به طور کلی برای تمام افراد مضر است.

خوراکی هایی مانند میوه تازه, سبزیجات, تخم مرغ, مغزها و دانه ها به طور طبیعی بدون گلوتن هستند. بیشتر تمرکز تان را روی مصرف این مواد بگذارید.

از غلات بدون گلوتن استفاده کنید.

اگر از حساسیت به گلوتن رنج می برید مصرف این دو ماده را کمتر کنید. گندم و جو معمولا حاوی مقادیر زیادی گلوتن هستند. اما به جای آنها می توانید از دیگر غلات بدون گلوتن استفاده کنید. برنج قهوه ای, ارزن و جو دو سر فرآوری نشده بدون گلوتن هستند و می توانید از آن ها به جای غلات گلوتن دار استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *