دیروقت غذا نخورید!

تغذیه سالم و تقویت سیستم ایمنی
خوراکی هایی برای تقویت سیستم ایمنی
اردیبهشت 20, 1398
بدن چه نیازی به کلسترول دارد؟
چرا بدن به کلسترول نیاز دارد؟
اردیبهشت 23, 1398
رفع گرسنگی در شب

رفع گرسنگی در شب

دیروقت غذا نخورید!

رفع گرسنگی در شب یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افراد به دنبال یافتن راهی برای آن هستند. بسیاری از افراد در شب اشتیاق زیادی برای غذا خوردن پیدا می کنند حتی اگر به راستی گرسنه نباشند. خوردن غذا در هنگام شب یکی از علل مهم بروز اضافه وزن و چاقی در افراد است.

برای رفع گرسنگی در شب می توانید از این راه حل ها استفاده کنید.

دلیل گرسنگی را تشخیص دهید.

بسیاری از افراد از روی کسلی و بیکاری به غذا خوردن روی م آورند. اما گرسنگی, اشتهای کاذب عصبی و سندروم گرسنگی شبانه نیز می توانند از دلایل غذا خوردن در شب باشد. اگر دلیل بروز این احساس را شناسایی کنید می توانید به راحتی به رفع آن بپردازید.

در غذا خوردن منظم باشید.

داشتن زمان بندی درست و منظم برای غذای خوردن و خوابیدن می تواند از بروز چرخه های نا سالم غذایی جلوگیری کند. داشتن خواب کافی و به موقع نیز به طور موثری در داشتن رژیم غذایی سالم کمک می کند. بسیاری از افرادی که از کمبود خواب رنج می برند پس از گذشت زمانی به اضافه وزن و چاقی نیز دچار می شوند. بهتر است زمان خوابیدن و بیدار شدن خود را کاملا تنظیم کنید. به این ترتیب زمان غذا خوردنتان نیز تا حدودی تنظیم خواهد شد.

استرس و اضطراب را از خود دور کنید.

استرس و اضطراب از مهم ترین دلایل غذا خوردن در زمان عدم گرسنگی است. اما به یاد داشته باشید که دفن کردن احساسات زیر غذا اصلا فکر خوبی نیست. اگر احساس می کنید از آن دسته افرادی هستید که هنگام اضطراب ناخودآگاه غذا می خورید, سعی کنید راه دیگری جایگزین غذا خوردن کنید. روش های ریلکس کردن مانند یوگا هم به کم کردن استرس و اضطراب کمک می کند و هم در درمان سندروم گرسنگی شبانه موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *