خوراکی هایی برای تقویت سیستم ایمنی

گرلین هورمون تنظیم اشتهاست.
گرلین, هورمون تنظیم اشتها
اردیبهشت 17, 1398
بدن چه نیازی به کلسترول دارد؟
چرا بدن به کلسترول نیاز دارد؟
اردیبهشت 23, 1398

خوراکی هایی برای تقویت سیستم ایمنی

تغذیه سالم و تقویت سیستم ایمنی

تغذیه سالم و تقویت سیستم ایمنی

خوراکی هایی برای تقویت سیستم ایمنی

تغذیه سالم و تقویت سیستم ایمنی به طور کامل در ارتباط هستند. اگر به مواد غذایی که مصرف می کنید به اندازه کافی توجه کنید می توانید سیستم ایمنی بدنتان را تا حد زیادی تقویت کنید. اگر از سرما خوردن و یا مریض شدن خسته شده اید سعی کنید این مواد خوراکی را در رژیم غذایی خود جای دهید.

کلم بروکلی

به طور کلی برای داشتن تغذیه ی سالم و تقویت سیستم ایمنی مصرف ویتامین ها به طور کامل ضروری است. کلم بروکلی یک بسته ی غذایی کامل از ویتامین ها و مواد معدنی است. بروکلی به طور کلی یکی از مقوی ترین و سالم ترین خوراکی هاییست که می توانید از آن استفاده کنید.  این سبزی حاوی ویتامین های A, C, E است. همچنین حاوی آنتی اکسیدان و فیبر غذایی نیز می باشد. بهترین راه برای استفاده از فواید بروکلی این است که تا جای ممکن آن را کم بپزید و یا خام استفاده کنید.

مرکبات

بیشتر مردم درست وقتی سرما می خورند به سراغ استفاده از ویتامین C و مرکبات روی می آورند. دلیل این کار وجود ویتامین C در این میوه هاست. این ویتامین میزان تولید گلبول های سفید را افزایش می دهد. در واقع راز تاثیر گذاری ویتامین C در درمان بیماری و بهبود سیستم دفاعی بدن همین است. از میوه های حاوی ویتامین  C می توان به گریپ فروت, پرتقال, نارنگی و لیمو اشاره کرد.

سیر

می توان گفت سیر در تمام غذاهای دنیا یافت می شود. این ماده طعم غذا را بهتر می کند و برای سلامتی نیز بسیار مفید است. در تمدن های باستانی از سیر به عنوان ماده ی ضد عفونت قوی استفاده می شده است. سیر همچنین به متعادل کردن فشار خون نیز کمک میکند. خاصیت ضد التهابی سیر ممکن است به خاطر وجود ترکیبات گوگردی مانند آلیسین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *