چند راه برای کاهش تمایل به قند

گرلین هورمون تنظیم اشتهاست.
گرلین, هورمون تنظیم اشتها
اردیبهشت 17, 1398
تغذیه سالم و تقویت سیستم ایمنی
خوراکی هایی برای تقویت سیستم ایمنی
اردیبهشت 20, 1398

چند راه برای کاهش تمایل به قند

راه های کاهش اشتها به شیرینی چیست؟

راه های کاهش اشتها به شیرینی چیست؟

چند راه برای کاهش تمایل به شکر

راه های کاهش اشتها به شیرینی چیست؟ در بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها اشتها و تمایل زیادی به مصرف شیرینی جات دیده می شود. 97 درصد از زنان و 68 درصد از زنان مردان گزارش کرده اندر که گاهی اوقات میل شدید به مصرف خوراکی مخصوصا شیرینی به آن ها دست می دهد.

خوشبختانه راهکارهایی وجود دارند که می توانند این میل را کاهش دهند.

میوه مصرف کنید.

تقریبا بیشتر افراد در زمان عطش برای شیرینی به سراغ مواد چرب با قند بالا می روند. اما شما می توانید با مصرف میوه قند مورد نیاز بدن خو را تامین کنید. این کار باعث می شود که میل شما نسبت به خوردن خوراکی های سرشار از قند و چربی متوقف شود. میوه ها علاوه بر شیرین بودن, فیبر بالایی دارند و به سلامت دستگاه گوارش کمک می کنند. بهتر است از میوه هایی با شیرینی بیشتر مثل انگور استفاده کنید.

شکلات تلخ مصرف کنید.

بیشتر افراد مخصوصا زنان در این مواقع از شکلات استفاده می کنند. در هر حال, در هر شرایطی اگر میل به خوردن شکلات داشتید, انتخابتان را سالمتر کنید و از شکلات تلخ استفاده کنید. بیشتر از 70 درصد شکلات تلخ را کاکائو تشکیل داده است. خواص ضد التهابی و ضد اکسیدانی کاکائو برای بیماری های قلبی نیز مفید است. در هر حال شکلات تلخ نیز مانند شکلات معمولی دارای چربی و قند است. پس بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکنید.

آدامس بدون قند

یکی از روش های کاهش اشتها به شیرینی مصرف آدامس بدون قند است. آدامس ها بدون قند و نعنایی ممکن است شیرین باشند اما میزان قند و کالری در آن ها به کمترین میزان خود رسیده است. همچنین طبق تحقیقات مصرف آدامس مس تواند به کنترل اشتها در طول روز نیز کمک کند. علاوه بر اینها با مصرف آدامس بعد از غذا به سلامت دندان های خود نیز کمک می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *