کویتیشن

لاغری موضعی با کویتیشن

وقتی چاقی موضعی و سلولیت اتفاق می افتد, چربی ها در نقاطی از بدن تجمع پیدا می کنند که دسترسی به آن ها برای بدن دشوار است. به همین دلیل امکان استفاده از آن ها به عنوان منبع انرژی برای بدن سخت تر می شود و بافت های این ناحیه نسبت به ورزش و تغذیه مقاوم می شوند.

روش کار کویتیشن

امواجی که در کویتیشن مورد استفاده قرار می گیرند باعث ایجاد حباب های هوای بسیار ریزی در میان بافت چربی می شوند. این حباب هوا به سرعت دچار افزایش حجم شده و منفجر می شود. گرما و انرژی حاصل از این انفجار باعث تخریب محاسبه شده ی سلول های چربی می شود. پس از آن چربی هایی که به حالت مایع در آمده اند همراه با ادرار از بدن دفع می شوند.
وقتی بعد از رژیم همچنان با کوچک نشدن نواحی مانند زیر شکم, پهلو ها, ران ها و بازوها مواجه هستید می توانید به راحتی از روش کویتیشن برای از بین چربی ها, کاهش اندازه و درمان سلولیت استفاده کنید.

مزایای کویتیشن

اثربخشی سریع و مطلوب بدون لاغری عمومی
قابلیت درمان موضعی چربی های انباشته شده در باسن, بازو, ران و …
بدون درد, بدون جراحی و اسکار, بدون عوارض

مراقبت های قبل و بعد از کویتیشن

بهتر است قبل از انجام کویتیشن یک رژیم غذایی کم کالری داشته باشید. نوشیدن آب قبل و بعد از انجام کویتیشن نیز بسیار مهم و موثر است, چرا که بستری سیال برای حذف و دفع چربی ها فراهم می کند.
در طول انجام درمان کویتیشن, روزانه حدود 2 لیتر مایعاتی از قبیل آب, آبمیوه, چای, نوشیدنی های طبیعی بدون شکر استفاده کنید.
بعد از انجام کویتیشن ورزش های هوازی مانند پیاده روی انجام دهید.

تعداد و مدت زمان جلسات

جلسات کویتیشن معمولا نیم ساعت تا 45 دقیقه به طول می انجامد. تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد با توجه به میزان و ساختار چربی ها متفاوت است, اما معمولا برای هر منطقه 6 الی 10 جلسه کویتیشن توصیه می شود. ممکن است تعداد جلسات کویتیشن برای دستیابی به بهترین نتیجه, با صلاح دید پزشک تغییر کند.

عوارض احتمالی کویتیشن

اگر این روش را در مراکزی نا معتبر و یا توسط اپراتورهایی کم تجربه انجام دهید, ممکن است با سوختگی ناشی از تماس زیاد پروب با بدن مواجه شوید.