ماموپلاستی

ماموپلاستی یا جراحی سینه

با بالا رفتن وزن و چاقی فرد انداز سینه ها نیز تغییر می کند. همچنین در بعضی زنان اندازه و شکل سینه ها نا متقارن است. در برخی دیگر از بانوان بزرگی سینه ها به قدری است که انجام فعالیت های ورزشی را برایشان دشوار کرده است.
در جراحی ماموپلاستی اندازه و شکل سینه ها دستخوش تغییر می شود.

ماموپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

بانوانی که از شکل و اندازه و فرم سینه های خود راضی نیستند و یا از بزرگی و افتادگی سینه رنج می برند می توانند برای اصلاح اندازه و شکل سینه از ماموپلاستی استفاده کنند.

ماموپلاستی چگونه انجام می گیرد؟

جراحی ماموپلاستی معمولا با بیهوشی کامل و طی یک جراحی 2 تا 4 ساعته انجام می گیرد. به طور کلی سه برش در سینه ایجاد شده و پس از آن بافت غدد, چربی و پوست اضافه برداشته می شود. یک برش دور نوک سینه, یک برش عمودی از هاله تا زیر سینه و یک برش به صورت افقی از هاله تا کنار سینه ایجاد می شود. پزشک پس از تخلیه بافت و برداشتن پوست اضافی, پوست را بخیه می زند.
احساس کمی درد و سوزش پس از جراحی عادی است که می توان با مصرف مسکن آن را کنترل کرد.

مواردی که باید در ماموپلاستی به آن ها توجه داشته باشید.

ماموپلاستی برای زنان با سنین مختلف قابل انجام است اما بهتر است بعد از 18 سالگی و زمانی که سینه ها به اندازه کامل خود رسیده اند انجام داد.
جای زخم های جراحی پس از 6 ماه از بین خواهند رفت.
بیمار یک تا دو شب بعد از عمل جراحی در بیمارستان خواهند ماند و طبق نظر پزشک راه رفتن به صورت آهسته را شروع خواهد کرد. چراکه تحرک سبک, بهبودی را سرعت می بخشد.
اگر قصد بارداری و یا کاهش وزن دارید بهتر است ماموپلاستی را به تاخیر بیندازید. چراکه از دست دادن وزن به صورت چشمگیر ممکن است در بعضی افراد موجب تغییر شکل و اندازه سینه ها شود.
بهتر است قبل و بعد از جراحی مصرف سیگار را قطع کنید تا روند ترمیم و بهبودی دچار مشکل نشود. از آنجایی که مصرف سیگار عملکرد خونرسانی به پوست و بافت را کاهش می دهد, به طور مستقیم بر روند بهبود زخم و جای زخم تاثیرگذار است.
حتما از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک که پزشک برای شما تجویز می کند به موقع استفاده کنید. از آنجایی که ماموپلاستی یک جراحی با بیهوشی کامل است, بالطبع عوارض و خطرات آن نیز ممکن است جدی باشند.
تاثیر ماموپلاستی دائمی و بدون بازگشت است. البته لازم به ذکر است که بهتر است بیمار پس از انجام جراحی رژیم غذایی سالم و مناسبی را انتخاب و دنبال کند. به طور کلی نتیجه ماموپلاستی بعد از از بین رفتن تورم سینه که ممکن است تا 6 ماه طول بکشد قابل تشخیص است.